Intencja a cel

Intencja

Energia podąża za uwagą.

Jeśli pole serca porównamy do urządzenia GPS, to intencja będzie adresem, pod który chcemy dotrzeć.

Wyobraźmy sobie, że chcemy polecieć w maju do Paryża, a wsiadając do prywatnego samolotu dajemy instrukcje pilotowi: zawieź mnie wiosną gdzieś w europie. Podobnie jest z formułowaniem celu, powinien być konkretny. Intencja, to to co chcemy osiągnąć realizując ten cel. Zawsze musi być pozytywna, z przesłaniem wszystkiego co najlepsze dla mnie (stawiającego intencję) i wszystkich których to dotyczy, oraz całego wszechświata – bo wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Jednak nie martwcie się, wszechświat wie co jest najlepsze, jeśli okaże się, że Wy stawiając intencję nie wiedzieliście – po prostu nic się nie wydarzy ;).

To intencja wprawia nas w odpowiednią częstotliwość drgań, abyśmy mogli przeżyć to, co wybieramy. Istotne jest zatem w jaki sposób formułujemy intencję. Proponuję bać pod uwagę 3 aspekty:

  1. Wybór tematu i decyzja. Ważne, aby wybór był świadomy i spójny z naszymi przekonaniami i wartościami. Dlatego, tak istotne jest poznawanie siebie i świadomość swoich wartości i tego, czy nasze przekonania nam służą. Wybór to decyzja, a gdy ją wyrażamy z poziomu energii naszego serca łączymy się z polem zerowym i wszystkimi możliwościami. Intencja musi tam dotrzeć, żeby przyciągnąć właściwą rzeczywistość, rezonuje z odpowiednią możliwością. „Postanowienie jest chwilą, w której zaczyna działać magia” Goethe

 

  1. Stan świadomości

 

Zasady świadomego postrzegania rzeczywistości

  • To, czego doświadczasz w swojej rzeczywistości stworzyłeś sam, jesteś świadomy swojej całkowitej odpowiedzialności za rzeczywistość w której żyjesz
  • To, czego doświadczasz w swojej rzeczywistości, jest jedynie doświadczeniem, projekcją, tak jak film który oglądasz w kinie
  • Możesz doświadczać wszystkiego – jesteś świadom istnienia energii opla zerowego
  • Jesteś stale połączony z polem i wszystkimi możliwościami
  • Potrzebujesz jedynie dokonać wyboru, czego chcesz doświadczać
  • Musisz tylko pozwolić, żeby to się mogło zdarzyć

[ zaczerpnięte z : „Metoda dwupunktowa dla każdego” Mircea Ighisan George]

 

  1. Pozwolenie

Pozwolenie, to klucz do przejścia przez bramę umysłu. Czasem świadomość nas pcha w jedną stronę a podświadome programy w drugą stronę i w rezultacie pozostajemy w punkcie wyjścia. Opór znika, kiedy akceptujemy wszystko takim, jakim jest.

Opór – prawo Ohma – jeśli w obwodzie elektrycznym istnieje opór danego materiału, to  w konsekwencji tego przepływ energii będzie równy zeru. Jeśli opór zmniejszymy do zera, wtedy energia przepływa w sposób nieograniczony.

Aby pokonać w sobie opór przed zmianą, nasze niezadowolenie z istniejącego stanu i chęć zmiany musza być większe niż lęk przed zmianą. Lęk, jest energią blokującą, więc warto skupiać się na energii miłości i możliwości aby nie zasilać uwaga lęków. Pierwszy krok, jest jednym z dobrych sposobów na pozbycie się go. Tym pierwszym krokiem może być dwupunkt.

O tym, jak pracować z celami na poziomie świadomego umysłu juz niedługo znajdziesz osobny wpis w części Umysł. Teraz wiesz już jednak, że intencja to dobrze sformułowany temat do sesji dwupunktu.

powrót TUTAJ