Zdrowie kontra choroba

Czy zdrowie to stan ciała, duszy, czy świadomości? A może wszystkiego po trochu?

Jakby to było, gdybyśmy każdego dnia czuli się w pełni sił i gotowości do realizowania swoich planów życiowych i robili to?

Mamy całe tomy zdefiniowanych i skatalogowanych chorób, mamy mnóstwo porad na wszelkie dolegliwości ciała i duszy. A co ze zdrowiem?  Światowa organizacja zdrowia (WHO) podaje taką definicję zdrowia:

„Zdrowie jest stanem pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu (wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego,a jednostki lub grupy muszą mieć możliwość określania i realizowania swoich dążeń, zaspokajania potrzeb, a także zmiany środowiska bądź radzenia sobie z nim. Dlatego zdrowie jest postrzegane jako zasób życiowy, a nie cel życia.Zdrowie jest pojęciem pozytywnym, obejmującym zasoby osobiste i społeczne oraz możliwości fizyczne, a nie tylko brakiem-obiektywnie istniejącej-choroby, czy niepełnosprawności.”

Zdrowie, zdefiniowane jako zasób życiowy zwraca uwagę na to, aby odpowiedzialnie i świadomie dbać o to, ile tego zasobu mamy. Bo czy można z czegoś korzystać, używać tego i oczekiwać że się nigdy nie skończy? Czy zdrowie jest zatem zasobem odnawialnym? I co zrobić, żeby ten potencjał, stan dobrostanu był zawsze pełny?

Wrócę do tytułu tego artykułu: aby mieć zdrowie w pełni niezależnie od wieku należy dbać o wszystkie 3 obszary naszego istnienia. Tak, to jest możliwe, tak potrafię to udowodnić na sobie i tak, znam takie osoby i mogę Cię z nimi poznać. I nie są to wyjątki, na ostatniej konferencji spotkałam takich osób 800. Wszyscy zdrowi. To naprawdę możliwe. Chcesz znać nasze sposoby? Wszystkie znajdziesz na tej stronie. Jeśli chcesz poznać osoby, które same stosują te metody i mogą Cie wspierać we wdrożeniu ich w życie – po prostu do nas zadzwoń lub napisz. Pomożemy Ci stać się zdrowym w każdym z tych obszarów. Co należy robić? Oto odpowiedzi:

Pielęgnować ciało zarówno zdrową, zieloną żywnością jak i poprzez ruch, masaże i zdrową pielęgnację. Kiedy ciało daje nam poprzez ból czy inny dyskomfort informację, że coś jest nie tak nie próbujmy tego ukrywać przed sobą samym albo tłumić tabletką. To wezwanie do przywrócenia równowagi w organizmie. Szukasz metody – jedna z najlepszych holistycznych i bezinwazyjnych metod to Terapia Bowena. Więcej o tej metodzie znajdziesz TUTAJ. A jak pielęgnować swój umysł, żeby móc wciąż korzystać z pełnej puli zdrowia? Przede wszystkim dać sobie prawo do pełni zdrowia każdego dnia. Co to znaczy? Przede wszystkim, żeby zadbać o zdrowe ciało, trzeba mieć zdrowe poglądy na ten temat. zapewnia Cię, że bzdury w rodzaju „na coś trzeba umrzeć” albo ” odrobina więcej kochanego ciała nigdy nie zaszkodzi” nie zaprowadzi Cię do radości cieszenie się dobrym zdrowiem każdego dnia. Każdego – o to właśnie chodzi. Aby każdego dnia o to swoje drowie dbać. A co ma z tym wspólnego nasza dusza? A cobyś powiedział na to, żeby samemu ją o to zapytać? Co by było, gdybyś nauczył się słuchać swojej duszy? Poprzez kontakt z energią swojego serca, możesz każdego dnia wiedzieć, co Twoja dusza ma Ci do powiedzenia w temacie Twojego zdrowia. Czy jesteś gotów to usłyszeć? Zapraszam do metody dwupunktowej. To prosty sposób połączenia się z polem wszelkich rozwiązań – w tym zdrowia. Więcej info znajdziesz TUTAJ oraz w programie 93 dni zmiany i na warsztatach Ciało Umysł Dusza.

Info o warsztatach 

Kontakt i cennik

Powrót na stronę główną